Historia


                                                    Czarna Wołga Gaz 24 – historia

            Czarny, błyszczący lakier, niemal 5 metrów długości, komfortowe wnętrze mogące pomieścić nawet 6 osób, bogactwo chromowanych detali, kremowa tapicerka. Wołga Gaz 24 to nie amerykańska limuzyna, tylko samochód, który powstał w Związku Radzieckim. Pojazd ten był produkowany w latach 1968 – 1985 przez fabrykę Gorkowskij Awtomobilnyj Zawod w Nizinym Nowogrodzie. W tym czasie powstało prawie półtora miliona egzemplarzy. Wołga wyjeżdżała z fabryki w dwóch wersjach nadwozia, sedan i kombi. Ze względu na imponujące wymiary i bogate wyposażenie była bez wątpienia najbardziej reprezentacyjnym autem bloku socjalistycznego.
       Wołgę 24 najczęściej można było spotkać w roli taksówek, gdyż posiadała bardzo miękkie piórowe zawieszenie tylne, które pasażerom zapewniało komfort i znaczną wygodę jazdy. Bardziej luksusowe wersje były zarezerwowane kiedyś wyłącznie dla wysoko postawionych dygnitarzy (dyrektorów fabryk, urzędników państwowych, a także tajnych oddziałów milicji oraz wywiadu). Jak głosiła ówczesna anegdota, Wołga to auto przeznaczone dla klasy robotniczej, tyle, że prowadzone rękoma jej wybitnych przedstawicieli. W latach 70-tych i późniejszych krążyła legenda o krążowniku „czarnej wołdze”, której załoga porywała dzieci. Przez wiele lat auto budziło dreszcz ekscytacji wśród najmłodszych.
            Przedstawiam piękną i cieszącą się drugą młodością WOŁGĘ GAZ 24 z 1979 roku. Prezentowana wołga od nowości była użytkowana we Wrocławiu, którą jeździł generał Wojska Polskiego. Na początku lat 90-tych została zakupiona przez mieszkańca Gminy Lipno. Jestem trzecim właścicielem tego pojazdu od roku 2010. Przez kilka lat stał pod wiatą, postanowiłem więc przywrócić jego świetność. Samochód został całkowicie odrestaurowany w 2011 r, zgodnie z oryginałem. Kultowy radziecki samochód jest w 100% oryginalny. Ma dopracowane wszelkie najdrobniejsze detale. Czarny, perłowy kolor z jasnokremową tapicerką pięknie się komponuje.
             Moja Wołga to jeden z niewielu takich pojazdów w Polsce, który rewelacyjnie prezentuje się i robi naprawdę duże wrażenie. Luksusowy zabytek, przykuwający uwagę przechodniów nie tylko swoim majestatycznym wyglądem, ale i dźwiękiem wydawanym przez silnik 24D.
            Od 2011 roku oferuję Państwu wynajem nietuzinkowej limuzyny z czasów PRL-u idealnie nadającej się jako transport w tym wyjątkowym dla Państwa dniu ślubu, dając możliwość poczucia klimatu epoki i uosobienia się z największymi osobistościami, podróżującymi właśnie takim modelem samochodu dziesiątki lat temu.
       Wynajem auta do Ślubu jak również innych uroczystości umożliwia w oryginalny i niezwykle ekskluzywny sposób ukazać zapomniany model auta, który na stałe wpisały się w karty historii motoryzacji.